ERS ELEKTRİK, 2003 yılında, Elektrik ve Enerji sektöründe, teknolojik gelişmeleri yakından izleyerek ve sektörde öne çıkan yenilikleri takip ederek, hizmet anlayışına yükselen bir ivme kazandırıp siz değerli müşterilerine layık olduğu hizmeti üretmek, birlikte ilerlemek ve projelerinize artı değerler katmak üzere çalışma misyonunu belirlemiştir.

   KURUMSALLAŞMA ve MARKALAŞMA sürecimizin önemli bir yapı taşı olarak; kadromuzun yurt dışı merkezli firmalarda edindiği tecrübeleri de sektöre aktararak, tüketici ihtiyaçlarına yüksek seviyeden cevaplar vererek yolunda oldukça avantajlı ve bir fikir önde anlayışı ile yüksek kaliteli hizmet vermeye başladığını söyleyebiliriz.
2013 yılına gelindiğinde ise yurt dışı pazarlarda yer edinmek amacıyla yapmış olduğu dış ticaret aktivitelerine daha başka bir boyut kazandırarak 2013 yılı ocak ayında Erbil'de yatırım yaparak ofis kurmuş, hizmetlerini ve çözüm ortaklarını yurtdışına taşımıştır. Her geçen gün sektöründe ilerleyerek teknolojik anlamda yerli ve yabancı ürünler konusunda ülke ekonomisine hizmet sunarak portföyünü genişletmiştir.

   Son yıllarda distribütörlükleri arasına Citel Fransız ve J.Proepster Alman teknoloji devi firmalarını katarak, IEC standartlarına haiz ileri teknoloji ürünlerle Yıldırım ve Aşırı gerilimlerden korunma yolunda Türkiye’de Mühendislik, uygulama ve satış hizmetini bir arada veren sayılı firmalardan biri olmuştur. Teknolojik el aletleri konusunda bünyemize 2013-2014 yıllarında kazandırdığımız Scorpio Teknolojik El Aletleri markası ile de sektörel olarak: Yenilenebilir Enerji, Havacılık, Otomotiv, Diğer Endüstriyel kullanımlar gibi alanlara ürünler sunarak, müşteri memnuniyetini ön planda tutan açılımlara imza atmış bulunuyoruz . Bunu gerçekleştirirken mühendislik desteğimizle, müşterilerimizin ihtiyaçlarına doğru ürünler sunulması ve müşterilerimizin doğru yönlendirilmesi, onların projelerinde kullanılmak üzere kaliteli ve ekonomik ürünlerle tanıştırılmaları için gereken maksimum hassasiyeti gösteriyoruz.

   ERS Elektrik bu saydığımız hizmetleri verirken müşteri ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla piyasadan gelen talepleri sürekli analiz ederek sektörün nabzını tutmaya çalışmakta buradan elde edilen verilerle rekabetçi, kaliteli ve uygun fiyatlı yapısını destekleyen yenilikçi ürünleri ürün portföyüne koyarak, müşterilerimizin taleplerine zamanında cevap verecek stok yapısını da oluşturmuştur.

   ERS Elektrik Türkiye’de tek distribütörü olduğu markaları yurt dışında, Türkiye Cumhuriyeti, Kıbrıs, Irak, Katar, Dubai, Sudan ve bir çok ülkeye ihraç ederek, ortak projeler kanalıyla, yakın coğrafyamıza ürün tedariği ve mühendislik hizmetleri sunmaktadır.

   Başlıca ürün grupları arasında; Yıldırım ve Aşırı Gerilimden Korunma Sistemleri ve Çözümleri, AG-OG şalt ürünleri, OG köşkleri, trafo ve jeneratör grupları, Otomasyon Ürünleri, Enerji Kabloları, Zayıf Akım ve Enstrüman Kabloları, AG Panoları, Aydınlatma Armatürleri, Elektrik Bağlantı Sistemleri bulunmaktadır.

   Firmamız ana ilke olarak, teknolojiyi ve yeni ürünleri yakından takip ederek müşterilerimize yüksek performanslı çözümler sunmayı benimsemiştir. Bu felsefe ile firmamız aşağıda belirtilen hususları ilke edinmiştir.
   - Müşteri ihtiyacının tam olarak yerine getirilmesi
   - Etkili ve uygun Fiyat politikası
   - Hızlı ve Zamanında Teslim ve Servis
   - Yüksek kalitenin sağlanması
   - Tüm ihtiyaçları kapsayan Çözüm Yelpazesi